Küçük Prens Tenimde/Melissa Mey

Merhaba blog okuru dostlarım,

Melissa Mey ve Küçük Prens

Sizinle paylaşmak istediğim güzel birşey var. Sevgili dostum, yakın arkadaşım, sanatçı ve gezgin Melissa Mey'in "Küçük Prens Tenimde" isimli bir kitabı yayınlandı. Kitabında vücudunda "Küçük Prens" dövmesi olan kişileri fotoğraflayan ve bunların hikayesini yazan Melissa Mey bu kitabın gelirini "Baba Beni Okula Gönder"projesine bağışlamıştır.  Küçük Prens’i Teninde Taşıyanların Hikâyesi…
Küçük Prens Tenimde

Fotoğrafçı Melissa Mey, İnkılâp Kitabevi’nin yayımladığı Küçük Prens Tenimde ile en çok sevilen kitap karakterlerinden biri olan Küçük Prens’i tenine kazıyanları fotoğraflayıp hikâyelerini anlatıyor.

“Küçük Prens, pek çok dile çevrildi. En çok farklı dile çevrilen kitaplar arasında ilk sıralarda. Melissa Mey’in kitabı Küçük Prens’in ‘tence’si… Böyle bir dil var mı, demeyin!? Çünkü, ‘beden dili’ diye bir gerçeğin varlığını sorgulamaya gerek yok. Böylelikle, insan bedenlerindeki Exupéry’nin resimlerini büyük bir araştırma ve titiz bir çalışmayla bir araya getiren Melissa Mey, Küçük Prens’in çevrildiği diller arasına bir yenisini eklemiş oluyor.”
                                                                                                                         Sunay Akın
Küçük Prens’im Hep Benimle…

Bazıları içinde tutar yaşadıklarını, bazılarıysa kâğıda döker... Kimileri ise yaptırdığı bir tattoo ile anlatır hikâyesini. Yaptıranlar için ayrı, özel bir anlamı vardır tattoonun. Kimi sevdiği bir cümleyi dövdürür tenine, kimi kendi çizdiği bir figürü, kimi de sevdiği bir kahramanı… İşte Küçük Prens de bunlardan biridir. 

Melissa Mey kendi gibi Küçük Prens’in hikâyesinden etkilenerek Küçük Prens tattoosu yaptıranları “Küçük Prens Tenimde” projesi ile bir araya getirip içindeki çocuğu hiç yitirmemiş büyükleri tek tek fotoğrafladı, hikâyelerini dinledi.

Sevinç Erbulak, Hazal Kaya, Yunus Günçe gibi ünlü isimlerin de yer aldığı bu projede hikâyeleriyle Türkiye’nin pek çok yerinden birçok isim var.  

Arka kapak yazısı:

Herkesin bir hikâyesi vardır. Bazıları kâğıda yazar hikâyelerini, bazıları sadece içinde tutar ve yaşar. Ama bazıları vardır ki, bir küçük resimle bedenine kazıyarak her an yanında taşır hikâyesini. 

Küçük Prens Tenimde kitabını açtığınız andan itibaren onlarca fotoğraf görecek ve her bir fotoğrafta derin hikâyelere tanıklık edeceksiniz. Kim bilir belki birçoğu size kendi hikâyenizi anımsatacak. 

Kolay değildir hikâyesini tenine kazımak; her an taşımak ve görmek. Unutmamak veya hatırlamak. Bu nedenle tattoolu insanlar hep biraz daha tuhaftır ve belki de hikâyeleri bir o kadar derin. Çünkü artık kâğıtlar, defterler yetmemiştir, tenleri şahitleri olmuştur anbean. 

Hikâyesi tenlerinde olanlara ve Küçük Prens’i tanıyanlara...

* Bu bir çocuk kitabı değildir; içindeki çocuğu hiç yitirmemiş ama bedenleri büyümüş çocukların kitabıdır. 
Melissa Mey

**
Melissa Mey, Küçük Prens Tenimde, İnkılâp Kitabevi, İstanbul 2016
Kitabın Ebadı: 21x27
Sayfa Sayısı: 136
Fiyatı: 25 tl 
İrtibat: İnkılâp Kitabevi, Nadide Altuğ: 0212 496 11 46
Daha önce de bu kampanya kapsamında bir müzayedede Melissa Mey'in bir eseri Suna-İnan Kıraç Vakfı tarafından satın alınmış olup, elde edilen gelir "Baba Beni Okula Gönder" projesine bağışlanmıştır.


Başarılı ve sevgi dolu bu insanı canı gönülden destekliyor ve buradan da kendisine hayranlıklarımı sunuyorum. İyi ki varsın tilki :) Kitabıma imzamı bekliyorum ;)

Melissa Mey blog sitesi için tıkla… http://meyontheroadforphoto.blogspot.com.tr
Melissa Mey instagram hesabı… melissamey


Diyetisyen Serap Orak Tufan

17 Mayıs 2016


Sosyal medyada takip etmek için:
İnstagram için http://instagram.com/diyetisyenserap 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...