7 Aralık 2013 Cumartesi

Bugün yoğun bir programım yok. Bazı randevularım iptal oldu. Ben de hazır boşken yılbaşı ağacımı kurmaya karar verdim. Bunu duyan Berra da benimle beraber ofise geldi. Bir çocukla yılbaşı ağacı süslemek çok güzel birşey. Konuyu ne kadar ciddiye aldığını görseniz :)

Kahvaltımı evde yaptım. Kardeşim gelirken simit almış.

10.00
1 bardak süt
1,5 dilim beyaz peynir
1 dilim eski kaşar peynir
3 dilim salatalık
3 dilim zeytin
2 parça simit


 Ofiste Berra'ya verirken 1 minik bitter çikolata ve 1 tane de hurma attım ağzıma.

Bugün İnci'ye mama sandalyesi almak için alışverişe gideceğiz ama önce eve geldim. Yemeğimizi evde yedik. Ben zaten ha deyince evden çıkamayan biriyimdir, artık İnci de olunca bir yere gitmeden en az yarım saat önce hazırlık gerekiyor.

14.30
2 kepçe kadar tarhana çorbası (annem şehriye ve nohut koymuş)
1 tabak kuru fasulye (aslında ben etsiz, kıymasız severim. Bu şekilde etli olunca bana ağır kokuyor)
4 kaşık pirinç pilavı (üstüne 1 kaşık faha fasulye koydum, pilavı yoğurtla, baklagille, ketçapla yemeyi çok severim)
Ekmek yemedim
Yemekten sonra evden çıktık ve Hello Baby'e gittik. Uzun kararsızlıklar ve incelemeler sonucu bir mama sandalyesi alabildik! Onu sonra anlatırım. Ama daha önce görüp de çok beğendiğim bir koltuk vardı. Mamas & Papas marka Baby snug diye küçük bir oturak, İnci'ye onu aldık. Ama açıkcası eve gelip de İnci'yi oturtunca çok güvenli olmadığını gördük. Aslında çok rahat ama önündeki mama sehpası İnci'nin bir hamlesiyle yukarı kalkıyor, beraberinde de yandaki kulplar yerinden oynuyor. Sabit durmuyor yani. İnci biraz daha büyüyüp de güçlenince bunu söküp düşebilir gibime geldi. Kendisi çok sevdi. Keyifle oturdu ama işte kafamda soru işaretleri var. Her an gidip iade edebilirim...

Mamas&Papas Baby snug seat
Akşam yemeğini dışarda yemeyi düşünmüştük ama saat 19.00'da maç olduğu ve o saatten önce evde olmamız gerektiği için eve döndük ve kalan yemekleri yemeye karar verdik. Bizim tüm sosyal hayatımız Fenerbahçe'nin maçlarına göre belirlenir. Peki ben bu durumdan memnun muyum? Tabi ki değilim! :(

19.30
2-3 parça kabak mücver
4 kaşık ıspanak yemeği
3 kaşık yoğurt

İnci uyuduktan sonra 1/2 kase nar yedim. Hatta bir nar tanesini elimde patlattığım için üstüm başım, koltuk, suratım, en sevdiğim sweatshirtlerimden biri hep nar suyu oldu. Koltuk umrumda değil de üstümdekine üzüldüm :( çıkmaz da şimdi…Yemeği az yediğim için ilerleyen saatlerde karnım acıktı ve iştahıma hakim olamadım. Ve bir Cumartesi kaçamağı olarak neredeyse 1 paket Doritos Pops cips yedim :( yetmedi yatmadan önce de 2 parça minik çikolata yedim.

Güncelleme: Mamas&Papas Baby snug seat'i iade ettik. Çünkü İnci önündeki tepsiyi sökebiliyor. Malesef güvenli değil. Tepsinin geçme noktaları sıkı değil.

Diyetisyen Serap Orak Tufan

7 Aralık Cumartesi 2013

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...